4. Теорія та практика. Є базові принципи, на яких будується кожна професія, і є фундаментальні закони існуючі десятки, якщо не сотні років. Але дуже важливо кожну теорію піддати випробуванню практикою, причому ґрунтуватися не на чиїхось оповіданнях, а на своєму особистому досвіді. Саме тому в багатьох архітектурних ВНЗ цінують викладачів-практиків, які мають своє архітектурне бюро та майстерню і реально працюють, як то кажуть «на землі».
5. Технології. У сучасному світі, що швидко змінюється, багато в чому визначають будівельну галузь сучасні технології. Це потрібно враховувати, вносити корективи до навчального процесу з проектування будівель та споруд, а також супутніх предметів. Викладачі повинні мати можливість освоювати нове не з примусу, а з розуміння потреби, що склалася, і користі своїм учням.
6. Самовдосконалення. Якщо ви думаєте, що кожному випускнику архітектурного вишу насправді доведеться проектувати плавучі міста та найвищі хмарочоси – ви помиляєтесь. Пробитися на вершину знакових будівель і споруд можливо, але це швидше виняток, ніж правило, і зазвичай над одним великим проектом працюють сотні людей. Але це в жодному разі не повинно зупиняти творчий розвиток особистості. Можливо саме ви - та сама людина, яка зійде на архітектурний Олімп, але до цього потрібно бути готовою.