КРИТИКУЄШ? ПРОПОНУЙ!

Навіщо та чому?

У цій статті я викладу вам своє бачення проблем традиційної, класичної освіти в архітектурних ВНЗ та коледжах, а також причину та мету створення Школи Архітектора TVOYCREATIVE
Сьогодні я хочу розповісти вам про складнощі класичної освіти на прикладі мого досвіду роботи в архітектурному ВНЗ та коледжі.
Як ви вже знаєте з моєї попередньої статті «Про себе або перше враження», в 1999р. я закінчив 11 клас звичайної загальноосвітньої школи в м. Одесі та вступив до Архітектурного інституту. Там мені потрібно було провчитися 6 років і в 2005р. захистити диплом магістра архітектури. Безумовно, це величезний багаж знань, але як ви самі розумієте – теорія без практики мертва і тут я висловлю свою особисту думку з цього приводу. Хочу одразу зробити застереження, що я знаю вищі архітектурні школи на пострадянському просторі, де тих проблем, про які далі йтиметься, або ні, або вони не критичні та вирішуються. Я одесит і мені боляче спостерігати за в'яненням однієї з найсильніших архітектурних шкіл нашої країни. Мої слова стосуватимуться саме м.Одеси, але думаю подібні проблеми є не лише у нас.
Зв'язок поколінь в архітектурному середовищі - це коли вчителі пишаються нами, а нам за свою роботу не соромно.
Отже, давайте позначимо 6 основних факторів, що впливають на традиційну, класичну освіту в архітектурних ВНЗ та коледжах:

1. Освітня програма. На особистому досвіді, у період мого викладання студентам 1-2 курсу на Кафедрі основ архітектури ОДАСА, я зіткнувся зі значним скороченням годин навчання з профільних предметів, такими як архітектурне проектування та об'ємно-просторова композиція (ОПК), а предмет архітектурне макетування взагалі прибрали з Програми навчання.

2. Звітність. Це лихо заполонило уми практично всіх викладачів. Багато в чому саме невиправдане папероморництво відбирає дорогоцінний час у викладача, який міг би приділити студенту. Я не сперечаюся, звіти мають бути, але звіт не є метою навчання!

3. Професійні кадри. Багаторічна тенденція підходу до класичної освіти безжально викидає професіоналів своєї справи за борт. Причина багато в чому є банальною – фінанси. І якщо ви хочете здобути справді гідну освіту, то ви повинні пам'ятати одну річ – вам може допомогти лише той викладач, який за свою працю отримує гідну оплату. Не кожна людина гідна знань викладача, не всі цінують її досвід, сили та витрачений час. Викладач може по-справжньому розкрити свій дар перед студентом тільки тоді, коли йому не доводиться постійно думати на що купити хліб і як прогодувати сім'ю.

4. Теорія та практика. Є базові принципи, на яких будується кожна професія, і є фундаментальні закони існуючі десятки, якщо не сотні років. Але дуже важливо кожну теорію піддати випробуванню практикою, причому ґрунтуватися не на чиїхось оповіданнях, а на своєму особистому досвіді. Саме тому в багатьох архітектурних ВНЗ цінують викладачів-практиків, які мають своє архітектурне бюро та майстерню і реально працюють, як то кажуть «на землі».

5. Технології. У сучасному світі, що швидко змінюється, багато в чому визначають будівельну галузь сучасні технології. Це потрібно враховувати, вносити корективи до навчального процесу з проектування будівель та споруд, а також супутніх предметів. Викладачі повинні мати можливість освоювати нове не з примусу, а з розуміння потреби, що склалася, і користі своїм учням.

6. Самовдосконалення. Якщо ви думаєте, що кожному випускнику архітектурного вишу насправді доведеться проектувати плавучі міста та найвищі хмарочоси – ви помиляєтесь. Пробитися на вершину знакових будівель і споруд можливо, але це швидше виняток, ніж правило, і зазвичай над одним великим проектом працюють сотні людей. Але це в жодному разі не повинно зупиняти творчий розвиток особистості. Можливо саме ви - та сама людина, яка зійде на архітектурний Олімп, але до цього потрібно бути готовою.


Я проста людина, архітектор-дизайнер, у мене немає величезних бюджетів і повноважень, диплом державного зразка видати не можу (поки що), але я хочу зробити свій внесок у професійне навчання майбутнього учня, запалити в ньому такий же вогонь, як колись запалили в мені.

У мене є мета – створити професійні курси архітектора та дизайнера, допомогти своїм студентам стати захопленими творчістю та повірити в себе. І не важливо, хто ви – школяр середніх чи старших класів, студент архітектурного технікуму, профільного ВНЗ чи коледжу, а може бути ви вже доросла людина, яка склалася особистість, яка багато років мріяла зайнятися творчістю, розібратися в дизайні, будівництві та ремонті, створювати декор і наповнювати атмосферою затишку своє житло. Саме для такої людини була створена Школа Архітектора TVOYCREATIVE, куди я вас запрошую. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.