КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ

За що не люблять дизайнера?

У цій статті розберемося через що відбувається зниження вартості оплати праці за послуги дизайнера інтер'єру та моральне знецінення професії
За останні 10 років значно зріс попит на дизайнерів інтер'єру і на цьому фоні з'явилася велика кількість навчальних закладів та онлайн-курсів. Але є проблема – дуже багато замовників залишилися незадоволені роботою дизайнерів, серед своїх знайомих почали поширювати антирекламу та дискредитувати професію, а це вже суттєвий удар, як по гаманцю виконавця, так і по галузі даних послуг загалом. Давайте розберемося в причинах того, що сталося, і спробуємо знайти вихід, який задовольнить усі сторони конфлікту.
Аналіз та розбір польотів проводитиму виходячи з мого особистого досвіду, заснованого на профільній освіті, яку я отримав з 1999 по 2005р. в Архітектурному Інституті при Одеській Державній Академії Будівництва та Архітектури (ОДАСА). Отже, до 2005 р. у нашому інституті був відсутній напрям «Дизайн» та всіх студентів, через 6 років навчання, випускали зі спеціальністю «Архітектура будівель та споруд». Але до цього часу в нашому місті, та й загалом по країні, почали звертати увагу на тенденцію зростання попиту на модне слово «Дизайн» та словосполучення «Дизайн інтер'єру».
Причина всіх проблем, у тому числі сфери архітектури та дизайну – це неякісна освіта.
Ця необхідність багато в чому обумовлена економічними чинниками. Після лихих 90-х та економічної кризи 1998р. люди потихеньку приходили до тями, накопичували нехай і невеликий, але капітал, що дозволяє вкласти ці гроші у своє житло або купити на них комерційну нерухомість. Хтось не купував уже готове, а будував своє, нове – будинок, дача тощо. Так ось, після 2000 р., під впливом соціальної необхідності, що склалася, і збільшення друкованих видань з красивими картинками, в основному зарубіжних інтер'єрів, наші люди сказали фразу: «А що таке? Чим ми гірші?» та швидко побігли шукати дизайнерів інтер'єру. Але як ви вже знаєте, на той час були тільки архітектори. Це не означає, що дизайн інтер'єру не було кому робити, навпаки - дизайн робили архітектори, які були знайомі з усім спектром робіт, що виникає навколо красивої картинки, і відсоток незадоволених замовників був мінімальний. У той же час, незважаючи на нову спеціальність "Дизайн", продовжувалося урізання профільних предметів у загальній програмі навчання. Про ці проблеми докладніше я розповів у своїй попередній статті "Навіщо і чому?"
Реалії сьогоднішнього дня такі, що архітектурні та дизайнерські факультети стали з'являтися у багатьох ВНЗ та коледжах, які спочатку не мали жодного прямого відношення до галузі. У принципі, це можна пояснити – якщо є попит, потрібно надати пропозицію, як то кажуть – закон ринку. Ось тільки у всьому є нюанс. Багато в чому, через низьку оплату праці викладача, у навчальних закладах стали з'являтися лише теоретики, які або дуже давно, а ще гірше – взагалі ніколи не стикалися з реальною практикою. Справжні професіонали-практики займалися зароблянням грошей, хай і не в дуже глибокій водоймі ринку проектування, будівництва та ремонту. Решті доводилося задовольнятися тим, що залишилося.
Саме це і включає ланцюговий механізм або «принцип доміно» - викладачі не мають можливості чи бажання застосовувати свої знання на практиці, студенти цих викладачів-теоретиків дуже часто не можуть передбачити всі підводні камені реального будівництва чи ремонту, замовники отримують до почуття незадоволеності та невиправданих очікувань ще купу додаткових витрат та проблем, а це, у свою чергу, веде до зниження вартості оплати праці за послуги самого дизайнера та морального знецінення професії.

Про все це я маю право вам розповідати тільки тому, що за моїми плечима десять років викладацької діяльності та двадцять років досвіду реальної роботи у сфері архітектури та дизайну. Я щодня навчаюсь і намагаюся вдосконалювати свої знання та вміння. З 2005р. працює моя архітектурна студiя, займаючись проектуванням та реалізацією різних об'єктів. Особливу увагу ми приділяємо роботі із замовниками та підрядниками, але проблема некомпетентності фахівців моєї сфери, щодня все більше оголює питання професійної освіти і з цим потрібно щось робити, рішення не можна відкладати у довгу скриньку. Саме тому було створено Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, куди я вас запрошую. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.