ЗМІНА ПРОФЕСІЇ

Вітер змін у професії

У цій статті ми розберемо, у яких суміжних сферах може реалізувати себе грамотний архітектор та дизайнер
У період глобальних змін, економічних криз і промислових революцій, люди протягом більше сотні років стикаються з тими самими проблемами. Насамперед - це втрата роботи, а іноді відмирання цілої галузі промислового виробництва, до якої було включено людину. Сьогоднішні реалії теж досить непрості, і виникає закономірне питання: «Як підстрахувати себе та свою сім'ю на випадок втрати роботи в архітектурній сфері?» Я трохи торкнувся цієї теми у своїй попередній статті «На кого піти вчиться?», але сьогодні, буде доречно розповісти, у яких саме галузях творчості може себе успішно реалізувати людина, який володіє знаннями та вміннями в архітектурно-дизайнерському середовищі, з тих чи інших причин втратив роботу або бажає щось змінити у своєму житті.
Переваги освіти, що дозволяють отримати широкий кругозір і розуміння процесів у різних галузях життя, безумовно перемагає вузькоспрямований формат сучасних тенденцій навчання, не лише у боротьбі за виживання, а й за збереження себе як повноцінного члена суспільства, здатного своєю кваліфікованою працею приносити йому користь. Я думаю, що подібні думки виникали не тільки в моїй голові, але відповіді багатьом людям доводилося шукати практично навпомацки. Тому давайте висвітлимо не тільки професії суміжні з архітектурою, а візьмемо цілі напрямки та сфери діяльності. Але хочу відразу попередити, я висловлю своє бачення цього питання, спираючись на особистий досвід викладача архітектури та дизайну, керівника власної Архітектурної студії, знання, отримані шляхом спроб і помилок. Мій погляд може відрізнятись від думки інших експертів-аналітиків.
Грамотний підхід до отримання якісних знань та планування свого життя – забезпечить стійкість в умовах невизначеності та шторму.
Один із перших предметів для вивчення в архітектурних ВНЗ та коледжах, є Архітектурна графіка. Практичні завдання якої направлені на відпрацювання ручної техніки подачі та оформлення проектів. На базі тільки одного цього предмета, відкриваються кілька напрямків - Видавництво та поліграфія, а також Створення сайтів та веб дизайн.

Обидві ці сфери передбачають роботу зі шрифтами, грамотну розмітку сторінок під час верстки, застосування базових законів композиції на площині та у віртуальному обсязі. Зі звичайних завдань, таких як створення екслібрису та оформлення в єдиному стилі декількох зображень різних форматів, з'явилися знайомі словосполучення сьогоднішнього дня - логотип і фірмовий стиль, які з доповненнями та більшою деталізацією перетворилися на самостійну галузь - Графічний та промисловий дизайн.

Цій сфері багато в чому допомагають навички академічного лінійно-конструктивного малюнка, світлотіньові закони та начерки фігури людини. Геометричні композиції та кольорознавство з предмета - Живопис, що активно впливають на сприйняття людини, її психологію та поведінку, підпорядковуючи собі ще одну сферу - Фото та відео реклама.


Інтеграція архітектури та дизайну в кіно відбувається постійно. Так само починає працювати і зворотний принцип, коли зі сфери відео індустрії запозичуються прийоми та формати для оформлення та подачі архітектурних проектів. Необхідність створення гарних та незвичайних декорацій, паралельно з появою потужних комп'ютерів для обробки віртуальних обсягів та форм, підштовхнуло до розвитку ще один напрямок – візуалізація та комп'ютерна графіка.

Ця область одна з найпотужніших, стійких та перспективних. Є ймовірність, що в недалекому майбутньому будівлі почнуть масово друкувати на великих 3D принтерах, виключивши з процесу величезну кількість робочих рук. Але оскільки цей час ще не настав, активні та далекоглядні особистості, як кажуть "ловлять момент". Я знаю таких дещо. З архітекторів вони перепрофілювалися на виконроби, і сформували професійні будівельні бригади, виконуючи замовлення підвищеної складності та вимагають високу кваліфікацію фахівців, а також дизайнерів, які освоїли сферу декору. Таким чином, список можна поповнити ще однією галуззю – Будівництво, ремонт та декор.

Тут знання, здобуті в архітектурному середовищі, максимально задіяні. Красиві картинки та віртуальні обльоти об'єктів змінюються конкретними будівельними завданнями, невеликими ремонтними роботами та декоративним оформленням інтер'єрів, створюючи уречевлене візуальне мистецтво для комфортного життя людей.
Як бачите, сфера архітектури та дизайну дуже плідна, і можна з упевненістю сказати, що добре опанувавши хоча б частину можливих знань і умінь, ви точно зможете знайти своє місце в житті і не втратити ту саму тонку нитку натхнення, яка обов'язково опановує серцями творчі люди. Для того щоб полегшити нескінченний пошук розрізненої інформації та заощадити не просто годинник, а роки вашого життя, була створена Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, де ми розміщуємо актуальні курси, які відповідають духу нашого часу та не бояться вітру змін. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.