Давайте поглянемо на область макетування ширше, розберемося в основних тенденціях та способах моделювання, визначимо цілі та завдання, а також плюси та мінуси сучасних матеріалів та методик.
Для початку потрібно зрозуміти – які ж основні цілі та завдання переслідують творці об'ємного макета? На мій погляд, таких цілей чотири:
1. Естетика. На макеті можна перевірити проектовані пропорції, гру світла та тіні, розміри та кількість архітектурних елементів.
2. Конструкція. Можна провести попередні інженерні експерименти. Раніше, наприклад, форму арочної конструкції могли визначити виходячи з вигину звичайної нитки, закріпленої на кінцях прольоту, що моделюється. У сучасних реаліях речові макети, майбутніх висотних будівель, часто піддають випробуванням в аеродинамічній трубі, для отримання комп'ютерної моделі деформацій несучих конструкцій при вітрових навантаженнях, а також зміни вітрових потоків, що впливають на навколишню забудову.
3. Комерція. Всім давно знайомий слоган "реклама - двигун прогресу". Так от, у разі, коли таким двигуном виступає макет – вплив на сприйняття людини від майбутнього об'єкта є максимальним. Саме цим пояснюється наявність макетів житлових будинків та комплексів у відділах продажу будівельних компаній.
4. Навчання. Макет є найважливішим елементом у процесі навчання як майбутнього архітектора, а й дитини, як особистості. Кубики, як спрощений прототип складніших конструктивних елементів, повинні побувати в руках кожної дитини, для розвитку дрібної моторики та формування в його головному мозку нейронних зв'язків сприйняття та будівництва реальності.