ПЛАНУЙ З РОЗУМОМ

На кого вчитися піти?

У цій статті я допоможу читачеві відповісти на фундаментальні питання професійного майбутнього та підготовки дитини до творчої професії в галузі архітектури та дизайну.
Одна з тем, що по-справжньому об'єднує батьків та дітей, є вибір сфери навчання та подальшої професії. Погодьтеся, дуже часто діти розфокусовані, хоч і захоплені різними інтересами, виявляють талант, у той же час, важко уявляють ким вони хочуть стати в майбутньому і за порадою приходять до батьків, запитуючи: "Куди піти вчитися?" Батьки, у свою чергу, розуміючи, що настав час стрімких змін у всьому світі, самі здивовані, оскільки їх власний досвід і навички з дня на день можуть стати не затребуваними або такими, що не дозволяють їм почуватися гідно і впевнено.
Я, як і багато батьків, також спантеличений цим питанням, оскільки мої дві доньки сьогодні навчаються в загальноосвітній школі (4-й та 8-й клас), і вже неодноразово ставили мені питання на цю тему. Я виробив свій алгоритм пошуку та вибору професійних програм навчання, і, як мені здається, він цілком відповідає сьогоднішнім реаліям. З ним я вас і познайомлю.
Тільки універсальний фахівець у своїй сфері має всі шанси бути затребуваним у світі, що швидко змінюється.
1. Спочатку потрібно виписати на аркуш паперу всі основні таланти та бажання дитини. На цьому етапі вже може виявитися орієнтовний контур пошуку. Не можна забувати, що багато в чому батьківські гени, а також перші творчі та спортивні гуртки можуть дати хорошу підказку.

2. Коли з'явився ефемерний образ, потрібно його деталізувати та виписати найбільш значущі професії та напрямки розвитку, до речі, якщо у вас ще немає чіткого розуміння галузі архітектури та дизайну, потрібно просто ПІДПИСАТИСЯ на TVOYCREATIVE та карта професій прийде до вас на пошту.

3. Коли вибрано пріоритетний напрямок, потрібно підшукувати спеціалізовані курси, які розкривають основні принципи майбутньої роботи, щоб на цьому етапі зрозуміти – ваше це чи ні. І буде дуже добре, якщо цей експеримент ви пройдете не у ВНЗ, а я знаю багато таких прикладів, які призвели до втрати дорогоцінного часу та чималих грошей.
4. Після того, як ваш вибір зроблено, поставте запитання - А що, якщо…? Можливо, через кілька років відбудуться революційні зміни, подібні до винаходу парового двигуна, що залишив без роботи мільйони людей, задіяних у сфері гужового транспорту і ваш прогноз на майбутнє може не виправдатися.
У жодному разі не ігноруйте такі думки, тому що саме вони підштовхнуть вас до розуміння придбання не стільки престижної професії та гарного диплома, скільки цінності універсальних знань та навичок, здатних, без трагедії, допомогти адаптуватися до швидкозмінного сучасного світу і знайти в ньому своє місце . Більш детально цю тему торкнуто моєї попередньої статті «Навіщо і чому?»

5. І ось тепер, коли ви точно знаєте, що шукати, залишається визначитися з тим, де можна отримати потрібні знання та досвід для реалізації вашого плану чи мрії.

Коли я для себе відповів на всі чотири вищезгадані пункти, мені потрібно було серйозно зайнятися останнім - п'ятим. Так я побачив необхідність поділитися своїм досвідом та знаннями не лише зі своїми дітьми, а й з тими студентами, які шукають цікавого підходу до професії та хочуть розвиватися у творчій сфері. Підводячи підсумок та відповідаючи на запитання: «На кого піти вчитися?», моя відповідь буде такою – вчитися потрібно на універсального фахівця і в нашому випадку було обрано сферу архітектури та дизайну.

Допомогти у становленні та набутті вами та вашими дітьми свого творчого шляху може Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, до якої я вас і запрошую. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.