РИЗИК АБО ПЛАНУВАННЯ

Як вибрати дизайнера інтер'єру?

У цій статті ми розкриємо секрети, як зменшити ризики та забезпечити успіх майбутнього ремонту
Питання вибору завжди найскладніше. Тому, коли людина недостатньо пропрацювала тему завдання, не знає з чим реально їй доведеться зіткнутися, її вибір перетворюється на лотерею, а у випадку з дизайном інтер'єру – на дуже недешеву авантюру. Але можна піти іншим шляхом, зменшити ризики та забезпечити успіх майбутньої справи. Для цього, всього-на-всього, потрібно дочитати цю статтю до кінця і зробити відповідні висновки.
Можна закінчити ВНЗ та стати архітектором, пройти курси та стати дизайнером інтер'єру. У першому і другому випадку, при якісному освіті, фахівець отримує універсальний алгоритм дій, який застосовується практично кожного об'єкта. І тут постає природне питання – у чому тоді різниця і на що звертає увагу замовник, підшукуючи дизайнера? Давайте розберемо детальніше всі основні критерії підбору спеціаліста для реалізації проекту інтер'єру.

1. Впізнаваність - думаю, тут все зрозуміло - відомим людям довіряють набагато частіше, тому що ще до безпосередньої зустрічі з людиною замовник вже намалював її образ у своїй голові і приблизно представив майбутнє спілкування, а отже забезпечив базовий комфорт для майбутньої роботи.

2. Рекомендації авторитетних людей. Це можуть бути як публічні особистості, так і просто друзі чи знайомі, думці яких довіряють. Якщо є позитивні відгуки, то шанси провалу проекту різко скорочуються.

3. Освіта – допомагає замовнику заочно зорієнтуватися у можливості вирішення його питання тим чи іншим кандидатом.

4. Портфоліо – дає розуміння пріоритетів у стилістиці, колірних рішеннях, поєднанні матеріалів, зручності планувальних рішень, яким віддає перевагу дизайнер.


Тільки порозуміння між замовником та виконавцем може забезпечити потрібний результат.
5. Досвід – незважаючи на рекомендації та хороші відгуки, кожен проект індивідуальний і кожен об'єкт має свої особливості. Тому, коли немає можливості уникнути підводного каміння, потрібно максимально пом'якшити їх проходження і нічого крім досвіду тут не допоможе.

6. Терміни - відіграють найважливішу роль, особливо коли йдеться не про окремо взятий елемент роботи, а про тривалий процес, на який зав'язані десятки ланок таких як: замовник з фінансуванням, проектувальник з готовими кресленнями, бригада будівельників з вільними спеціалістами в потрібний час, постачальники будівельних та оздоблювальних матеріалів, логістичні ланцюжки з доставки всього замовленого на об'єкт тощо.

7. Вартість - це найбільш педантична тема. Розкид цін на ринку досить великий і багато замовників, які думають у рамках «всі дизайнери однакові», не розуміють, чому ціни за роботу значно відрізняються. Як на мене, кожен професіонал гідний тієї вартості своїх послуг, яку він озвучує. Потрібно просто зрозуміти, що можливість вирішувати складні завдання протягом максимально короткого часу – це результат багаторічної праці, навчання та напрацьованого досвіду, і він не може коштувати дешево.

8. Гарантія якості – те, що хоче отримати кожен замовник, незалежно від сплачених їм коштів. І якщо йдеться про виріб, то фабрика-виробник зазвичай виправляє несправності в гарантійний період і окремо взятий предмет може бути відремонтований, так і замінений на новий. Але це дуже складно, а іноді й неможливо зробити з дизайн-проектом, оскільки він інтегрований у робочий процес і будь-які зміни можуть відбутися лише за рахунок вже зроблених робіт різними фахівцями, але тоді виникає справедливе запитання: «Хто за це платитиме?» Погодьтеся, відповідальність проектувальника набагато вища, ніж фабрики з виготовлення дивану. Тому коли спеціаліст ставить підпис під прийнятим технічним рішенням – він гарантує якість своїм ім'ям. І якщо це не «експериментатор за рахунок замовника», він дорожитиме своєю репутацією та максимально відповідально підходитиме до роботи.

Ще один дуже важливий момент, про який не можна не сказати – це моральна сторона співпраці замовника та дизайнера, їхні людські якості.

У складні часи дикого капіталізму при скороченні платоспроможності з боку замовників фахівці часто застосовують демпінг на ринку пропозицій. Найчастіше замовники користуються цим, а деякі з них ще й хизуються своїми багатомільйонними об'єктами та проектами, але як тільки чують, що через коригування та переробки вартість проекту трохи підросла, з криком: «Ви хочете мене розорити!» хапаються за серце. Це не нормально – ні з боку проектувальника, який не поважає себе і свою працю, ні з боку замовника, який подібними діями показує, що сприймає проектувальника не як надійного та гідного помічника у вирішенні складних завдань, а як раба, який йому винен. Із такими людьми я рекомендую взагалі не працювати.
Завдяки багаторічному досвіду реального проектування та реалізації проектів інтер'єру, я знаю, наскільки важливе перше знайомство, нехай навіть заочне. Тільки після цього можна сформувати розуміння один про одного, побачити хід думок, життєві пріоритети, і, відповідно, можливість продуктивної співпраці. Багато в чому для цього я пишу свої статті, щоб читач міг заочно познайомитися зі мною і якщо те, про що я розповідаю, перегукується з його поглядами, без жодних перешкод звертався до нашої Архітектурної студії для виконання дизайну інтер'єру, консультації та інших проектних послуг, або в Школу Архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, де ми навчаємо, що добре вміємо робити самі. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.