Отже, функціональність у дизайні – це визначення всіх дій, які мають відбуватися у даному конкретному приміщенні чи просторі. І добре, коли замовник з вами відвертий так само, як з лікарем, але це буває далеко не завжди. Тому, якщо ми проектуємо квартиру, то маємо дотримуватися наступного алгоритму:
1. Визначення майбутніх мешканців (кількість, стать, вік)
2. Виявлення навичок (наприклад: здоровий спосіб життя може вимагати простору для фізкультури, йоги тощо, місце для зберігання велосипеда, лиж, сноуборду, тоді як звичку куріння пов'язують із постійним доступом на балкон або вільному проході до вікна).
3. Чітке розуміння пріоритетів для формування майбутнього простору (наприклад: сім'ї з дітьми потрібна простора вітальня та великий диван, окрема кухонна зона та закритий особистий простір, у той час як молода пара може віддати перевагу максимально відкритому інтер'єру, суміщеній кухні-їдальні та вітальні) спальні зони за шторою або перегородкою без дверей).
Тепер коротко про ергономіку. Це слово багато в чому є синонімом комфорту та визначає зручність користування всіма функціональними зонами приміщення. Якщо ви хоч десь підете на поводу у замовника і застосуєте проектне рішення, яке ігнорує закони простору стосовно людського тіла, то це буде постійний дискомфорт як у житті самого замовника, так і закиди у ваш бік із фразою: «Чому ви не наполягли ?» це я вам говорю зі свого особистого досвіду.
Ну і звісно краса. Вона має бути зрозумілою не тільки вашій голові, а й зчитуватися очима спостерігача. Це схоже на своєрідну розповідь, складений з окремих слів у вигляді функціональних зон, розділових знаків і орфографії стосовно ергономіки, що в результаті складеться в цікавий образ і підкреслить характер мешканця простору.