ПРИНЦИПИ УСПІХУ

Як стати дизайнером інтер'єру?

У цій статті розберемося, як здобути не лише затребувану спеціальність, а й стати справжнім професіоналом своєї справи
На сьогоднішній день стати дизайнером інтер'єру не є великою проблемою. Можна купити книги з порадами та рекомендаціями, пройти онлайн курси або вступити до навчального закладу на профільну спеціальність. Все це може дати результат і звання "Дизайнер інтер'єру". Але якщо формалізм вас мало цікавить і ви мрієте стати не просто хорошим дизайнером, а професіоналом своєї справи, тоді ця стаття для вас.
Наша природа заклала в тіло людини одну з фундаментальних, базових потреб – бути у безпеці. І якщо давні люди для цього будували різні укриття, наприклад, курені, землянки, обладнали печери, то сучасна людина оточує себе житловою та суспільною сферою, відтвореною у квартирах, будинках, офісах, ресторанах, торгових центрах тощо. Більшість життя ми проводимо всередині приміщень і навіть не усвідомлюємо це. Але є ще одна обов'язкова складова нашого життя – потреба в естетиці. Саме вона, разом із створенням укриття, дала передумови для появи в житті людини професії – дизайнер інтер'єру.

Якщо ви замислюєтеся над тим, чи варто вчитися дизайну і ставати дизайнером інтер'єру, ви повинні розуміти одну просту річ - ця професія потрібна не для красивих картинок і оздоблення.

Дизайн інтер'єру необхідний для створення гармонії між людиною і навколишнім простором.
Так на чому ж будується дизайн інтер'єру, з чим має працювати і якими правилами керуватися? Я одразу зроблю застереження, і оскільки є практикуючим архітектором-дизайнером, то висловлю свою особисту думку на основі не тільки теорії, а й практики, про важливість якої писав у минулій статті «За що не люблять дизайнера» і ця думка, можливо, буде відрізнятися від загальноприйнятих класичних викладок, наведених у різних книгах, підручниках та посібниках.

Правило триєдності в архітектурі, яку висловив давньоримський архітектор-інженер Вітрувій ще в першому столітті до нашої ери, звучить так: "Корисність, міцність, краса". Для дизайну я його перефразував би: «Функціональність, ергономіка, краса». Як бачите, з красою нічого вдіяти не можна - вона повинна бути в будь-якому випадку, але ось перші дві тези давайте розберемо докладніше.
Отже, функціональність у дизайні – це визначення всіх дій, які мають відбуватися у даному конкретному приміщенні чи просторі. І добре, коли замовник з вами відвертий так само, як з лікарем, але це буває далеко не завжди. Тому, якщо ми проектуємо квартиру, то маємо дотримуватися наступного алгоритму:

1. Визначення майбутніх мешканців (кількість, стать, вік)

2. Виявлення навичок (наприклад: здоровий спосіб життя може вимагати простору для фізкультури, йоги тощо, місце для зберігання велосипеда, лиж, сноуборду, тоді як звичку куріння пов'язують із постійним доступом на балкон або вільному проході до вікна).

3. Чітке розуміння пріоритетів для формування майбутнього простору (наприклад: сім'ї з дітьми потрібна простора вітальня та великий диван, окрема кухонна зона та закритий особистий простір, у той час як молода пара може віддати перевагу максимально відкритому інтер'єру, суміщеній кухні-їдальні та вітальні) спальні зони за шторою або перегородкою без дверей).

Тепер коротко про ергономіку. Це слово багато в чому є синонімом комфорту та визначає зручність користування всіма функціональними зонами приміщення. Якщо ви хоч десь підете на поводу у замовника і застосуєте проектне рішення, яке ігнорує закони простору стосовно людського тіла, то це буде постійний дискомфорт як у житті самого замовника, так і закиди у ваш бік із фразою: «Чому ви не наполягли ?» це я вам говорю зі свого особистого досвіду.

Ну і звісно краса. Вона має бути зрозумілою не тільки вашій голові, а й зчитуватися очима спостерігача. Це схоже на своєрідну розповідь, складений з окремих слів у вигляді функціональних зон, розділових знаків і орфографії стосовно ергономіки, що в результаті складеться в цікавий образ і підкреслить характер мешканця простору.

Всі ці принципи ми застосовуємо нашій архітектурній студії у реальній роботі. Безумовно, у процесі створення дизайну інтер'єру є ще дуже багато як технічних аспектів, так і підводного каміння, тому всьому цьому ми приділяємо велику увагу при навчанні дизайну інтер'єру з нуля онлайн у нашій Школі архітектури та дизайну TVOYCREATIVE. На завершення, я побажаю в обраній вами професії завжди керуватися принципом «не нашкодь», тому що хороший дизайнер – це насамперед лікар душі.
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.