ВИБІР ПРОФЕСІЇ

Як стати архітектором?

У цій статті відповіді на запитання: хто такий архітектор, що він має знати і в чому розумітися?
При виборі професії дуже важливо не помилитись. Іноді можна піддатися модному тренду і намалювати собі рожеву мрію, заблукати в ілюзіях і витратити роки життя на справу, яка не ваша. Але! Мріяти та ставити конкретні цілі життєво необхідно!
Архітектор у своїй професійній діяльності повинен розбиратися в багатьох сферах, суміжних з архітектурою, таких як:

- архітектурні конструкції - для збереження естетики архітектурного образу, але при цьому ґрунтуючись на реальних будівельних матеріалах та несучій здатності тих чи інших елементів конструктиву;

- опалення та вентиляція - для забезпечення комфортним мікрокліматом людини, яка перебуває в будівлі, протягом усіх чотирьох сезонів;

- водопостачання та водовідведення (каналізація) - для нормальної життєдіяльності в проектованій будівлі або споруді;

- електропостачання, слаботочні мережі та системи – для розуміння сучасних параметрів комфорту та життєво необхідного електрообладнання;

- технології та специфіка об'єкта – для чіткого розуміння як процесу будівництва, так і особливостей експлуатації об'єкта, визначення взаємодії людини або групи людей з навколишніми об'єктами, взаємозв'язку внутрішніх процесів у будівлі та за її межами;

- математика та економіка – для розуміння ціноутворення та складання кошторисів майбутніх проектів;

- маркетинг – для просування своїх ідей та професійних послуг на ринку праці;

- психологія - для грамотного спілкування як із замовником, так і з підрядниками, враховуючи всю специфіку різношерстної освіти та кваліфікації спеціалістів на будмайданчику.
Хороший архітектор – це всебічно розвинена людина.
Тому, якщо ваша мета стати архітектором, я дозволю собі дати деякі рекомендації та поради, ґрунтуючись на своєму особистому досвіді.

1. Потрібно чітко розуміти, що архітектура – це надзвичайно складна спеціальність. У ній переплітаються не лише напрацьовані знання та вміння, а й десятки, сотні, а іноді й тисячі життів інших людей. Це сказано не для "червоного слівця" - це реальність, яка дуже часто ставить перед тобою такі складні завдання, про які в інституті ти можеш навіть не підозрювати.

2. Офіційне звання «Архітектор» можна отримати тільки закінчивши профільний ВУЗ. Спеціальність «Архітектура будівель та споруд» - це сфера, яка потребує державної ліцензії або сертифіката архітектора. Тому, пройшовши будь-які курси, навіть за фахом неможливо стати ліцензованим архітектором без диплома про закінчення ВНЗ.

3. З урахуванням згубних для галузі сучасних тенденцій, щодо скорочення навчального годинника та профільних предметів в архітектурному ВНЗ, про цю проблему я вже писав раніше у статті - "Навіщо і чому?", життєво необхідно не підходити до процесу навчання легковажно. Якщо ви думаєте, що після вступу до ВУЗу, вас обов'язково навчать професії – це не так. Процес навчання не перетворюється на проблеми викладачів, які мають потурбуватися і забезпечити студента належним рівнем знань – це фатальна помилка. Навчання – це процес співтворчості, застосування знань і досвіду з одного боку і бажання навчитися з іншого.
4. Потрібно шукати викладача, який вас надихне як своєю методикою навчання, так і корисними підказками, заснованими на реальній практиці. Іноді проста життєва рада заощадить вам роки і дасть орієнтири в складній, багаторівневій структурі обраної спеціальності.

5. Намагатися проводити постійний моніторинг профільних предметів у плані ясності та чіткості викладу матеріалу викладачами, власного розуміння та непорозуміння базових основ професії. Тільки в тому випадку, якщо ви розумієте, чого прагнете, яким набором знань і вмінь повинен мати справжній архітектор, можна чітко виявити прогалини в навчанні і пройти додатково спеціалізовані курси, або отримати професійну консультацію.

6. Для становлення у професії життєво необхідна реальна робота під керівництвом архітектора-практика. Це допоможе швидше структурувати теоретичні знання та сфокусуватися на черговості вирішення поставлених завдань, що не тільки дозволить напрацювати власний досвід, а й надасть можливість самостійного заробітку, який особливо актуальний для студентів за всіх часів. Перші гроші, зароблені у професійному середовищі, завжди надихають і вселяють віру не лише у свої сили, а й у те, що ви не помилилися напрямком.

7. Намагатися під час навчання створити якісне портфоліо. Гарні, ефектні зображення ваших макетів, візуалізацій, проектів забезпечать належний рівень уваги у потенційних роботодавців.

Безумовно, всі ці поради та рекомендації не догма, і ви можете доповнити цей список на основі вже свого досвіду. За фактом так і має бути. Не можна абсолютно чітко повторювати чужий шлях, тому що кожна особистість повинна розвиватися, тому що їй підказує її внутрішній голос і привносити в цей світ уже власні напрацювання. Мені довелося пройти шлях від студента-архітектора та простого найманого робітника до керівника власної архітектурної студії, а також створити свою методику навчання. Я знаю проблеми архітектурної професії з двох сторін – з боку студента, який перебуває у пошуку роботи та роботодавця, який підшукує професійні кадри.
Ви повинні розуміти, що навіть спеціалізовані курси не замінять багаторічне комплексне навчання в інституті, але вони можуть дати можливість школярам та випускникам познайомитися з їхньою майбутньою професією, студентам – заповнити прогалини та недоробки класичної освіти у ВНЗ та створити ефектне портфоліо, а зрілим особам – приносять розуміння процесів, що їх цікавлять у галузі будівництва та ремонту, а також якісної освіти у сфері архітектури та дизайну вже для своїх дітей.

Саме тому, у 2021 році була створена Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, до якої я вас запрошую. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.