РИЗИК АБО ПЛАНУВАННЯ

Інтер'єр без дизайнера

У цій статті ми розглянемо, що можна запропонувати людині, яка відмовилася від послуг дизайнера інтер'єру.
Професія архітектора-дизайнера постійно пов'язана із спілкуванням. Це можуть бути сусіди, родичі, друзі, знайомі та знайомі знайомих. Так ось, з цих розмов розумієш, що послуг дизайнера інтер'єру вдаються далеко не всі. Я в жодному разі не хочу сказати, що так робити не потрібно, хоча заробіток фахівця у цій сфері багато в чому залежить від потенційних замовників. Давайте розберемося, які реальні причини такої поведінки людей і чого дійсно вони потребують.
Я помітив, що люди за своєю натурою поділяються на кілька груп:

1. Творці – вони «легкі на підйом», для них немає нерозв'язних завдань, і колись невтілена мрія опанувати творчу професію, роками не дає їм спокою. Вони постійно щось вигадують, легко вирішуються на переробку чи ремонт, але з обов'язковою умовою – реалізацією своїх планів та геніальних ідей.

2. Спостерігачі – такі люди мовчазні, обережно та неохоче розповідають про свої плани, скупо викладають ідеї майбутнього ремонту, але у сьогоднішніх реаліях їх можна зрозуміти. Вони часто діють за принципом: «вранці стільці – увечері гроші». Їх потрібно спочатку переконати та зацікавити, і тільки потім, можливо, вам стануть трохи довіряти.

3. Відкриті - вони завжди балакучі, на позитиві, маючи свою думку, готові прислухатися до професійних порад і об'єктивно дивляться на ситуацію, довіряють авторитетним особистостям.

4. Ділові – дуже часто це зайняті люди, взагалі не із сфери дизайну, будівництва чи ремонту. Вони хочуть знайти грамотного фахівця для виконання конкретного завдання, тим самим розвантаживши себе і вивільнивши свій час.
Незважаючи на різницю характерів, віку, темпераменту та ставлення до проблеми дизайну, є те, що поєднує всіх людей – бажання чи необхідність покращити стан свого інтер'єру.
Всі ці люди так чи інакше нехтували послугами дизайнера. Які можуть бути причини такої поведінки? Перша та найпростіша – банальна економія. Але коли з фінансами проблем немає, тоді виникає справедливе питання - «Чому?»

Творці, усвідомлено або на підсвідомому рівні, сприймають дизайнера інтер'єру, як конкурента, що заважає втіленню їх ідей і якщо все-таки вони погоджуються на співпрацю, то дизайнеру відводиться лише «другий номер», тобто – виконавча функція.


Спостерігачі, надивившись красивих журналів та картинок з інтернету, зазвичай збирають свою базу референсів і часто заздалегідь знають, чого хочуть. А якщо вони вже сформували у своїй голові образ, тоді постає питання – навіщо витрачати гроші на дизайнера? Якщо співробітництво все ж таки починається, вони дуже скептично ставляться до порад, а ще гірше до критики тих чи інших, вже затверджених ними рішень. Потрібні дуже вагомі підстави, щоб їх у чомусь переконати, але якщо це сталося, ви вже можете отримати невеликий кредит довіри.
Відкриті – це категорія замовників найкомфортніша для роботи, але на їх рішення можуть суттєво вплинути знайомі, які вже стикаються з дизайнерами та отримали негативний досвід, або вашим пропозиціям будуть протиставлені авторитетніші особи та їхні ідеї.

Ділові часто не люблять вникати в нюанси дизайну, зазвичай делегуючи цю функцію і долю ремонту будівельникам або оздоблювальникам на чолі з виконробом.

Ось і виходить приблизно такий розклад. На запитання "Хто винен?" у ситуації, що склалася, я давав відповідь в одній із попередніх статей – «За що не люблять дизайнера?», а ось «Що з цим робити?» Спробую відповісти зараз.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні фінанси, нехай навіть в обмеженій кількості, і досі в роздумах - варто чи ні наймати дизайнера інтер'єру для проекту, я впевнено скажу - воно того варте. Грамотний та досвідчений фахівець візьме з вас гідну оплату за свою працю, але при цьому заощадить ваш час, гроші та убезпечить від неприємних сюрпризів, які можуть вас засмутити через невеликий проміжок часу, коли ремонт буде закінчено. Надійним вирішенням цього питання може стати звернення до нашої Архітектурної студії.
Якщо ви дизайнер-початківець інтер'єру, то я б рекомендував вам об'єктивно оцінити всі свої сильні і слабкі сторони. Там, де є недоробка чи непорозуміння професії, потрібно просто трохи підучитися, тільки не теоретик, а практика. Для цього можна скористатися різними онлайн курсами з дизайну від нашої Школи архітектури та дизайну TVOYCREATIVE. Коли ваша кваліфікація вийде на досить високий рівень, коло вашого спілкування частіше звертатиметься до вас за порадою або за вашими послугами.

Ну, а якщо ви плануєте зробити інтер'єр без дизайнера, спираючись на свої сили, я рекомендував би вам самим розібратися в цьому мистецтві, знову-таки, на наших онлайн курсах в Школі архітектора TVOYCREATIVE. Оскільки грамотний процес виконання робіт, від наявності або відсутності залученого на об'єкт дизайнера інтер'єру, не змінюється. Все одно хтось повинен зробити цю роботу - ви або виконроб, або майстри-будівельники. Коли особисто ви знаєте тему, вам складніше повісити «локшину на вуха», а професійні знання завжди допоможуть досягти кращого результату. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.