iнсайд ПРОФЕСІЇ

Гарний план – запорука здоров'я!

У цій статті розберемося, що впливає на створення гарного планувального рішення і як цього досягти, якщо ви вже зіткнулися з проблемою.
Планування – велика річ! Про це говорять досвідчені вчені, цьому навчають у деяких школах та вищих навчальних закладах, про важливість далекоглядного розуму розповідає нам народний фольклор, показують у старих казках і мультфільмах (згадайте, наприклад, казку «Три порося»). І справді, я сам неодноразово в цьому переконувався, коли проводив аналіз взаємозв'язку причин та наслідків. Саме ці, нерозривно-пов'язані, дві сторони однієї медалі всіх процесів у нашому житті, не могли не торкнутися сфери архітектури та дизайну, а найголовніше – проектування.
Так як більшість людей живуть саме в багатоквартирних житлових будинках, пропоную сьогодні поговорити про планування саме квартир, де проблеми з помилками стоять гостро ніж у приватному секторі, через набагато менші можливості їх вирішення.

Науковим шляхом доведено, що естетичне задоволення покращує роботу мозку та сприятливо впливає на психіку людини.
Давайте перерахуємо фактори, що впливають на план квартири:

1. Все починається із запитання: «Кому це потрібно?» та відповідь може багато в чому визначити подальший розвиток подій.


Якщо майбутнє житло планує будувати державу, значить, швидше за все, воно буде масовим (кілька будинків, мікрорайон, селище тощо, або це може бути один будинок, але з максимально можливою кількістю квартир) для більшого охоплення населення та забезпечення їх необхідними квадратними. метрами.

В іншому випадку, замовником будівництва зазвичай виступають приватні чи юридичні особи, що, у свою чергу, дає більше свободи для маневрів фантазії у проектувальника.

2. Цілі та завдання. Від вибору того, що планується до будівництва, залежить багато чого. Це може бути соціальне житло з невеликими площами та безкоштовними квартирами для черговиків, або комфортний елітний житловий будинок у престижному районі з високою вартістю за квадратний метр – для максимального прибутку та заробітку.

3. Наступним чинником є особливості обраної ділянки. Місцевість, рельєф, клімат, наявність існуючої інфраструктури та забудови поряд із майбутньою будовою. Тут приходить принципове розуміння того, що можна зробити, чого не варте, а що просто не доцільно.


4. Визначення бюджету будівництва. Якщо хтось думає, що левова частка виділених коштів йде саме на технічну документацію, а проектувальники купаються у ваннах із золотих злитків і монет - боюся вас засмутити. Рекомендована державою цифра на проектування становить близько 3-5% загальної вартості будівництва. Зрозуміло, що це орієнтовно і більше стосується державних проектних організацій. Імениті архітектурні бюро (повного циклу проектування) зазвичай оцінюють свою роботу 15-17%, середні 7-10%.

Парадокс полягає в тому, що навіть за таких мінімальних розкладів, замовник іноді не може чи не хоче зрозуміти для чого платити "такі великі гроші" і чому проектувальники заломили необґрунтовано високу ціну? Якщо ви теж думаєте, що 3-5% бюджету вашого будівництва це невиправдане марнотратство, запитайте себе: «А скільки коштує ваше життя?». Думаю, той, хто бере на себе відповідальність не за одну, а за десятки та сотні життів, має право отримувати гідну оплату за свою нелегку працю.

5. Досвід та кваліфікація проектувальника. Думаю, з цим все ясно, і роз'яснень не потрібно.

6. І тільки після всіх вищезгаданих пунктів, настає черга безпосередньо роботи архітектора над планами квартир. Тут хочеться наголосити на важливості професії дизайнера інтер'єру, а також розуміння грамотним архітектором проблем наступного етапу, які він може як попередити, так і створити.


Йдеться про можливість планування внутрішнього простору під потреби конкретного замовника. Це можна зробити двома способами – по-перше, передбачити вільне планування квартири зі зручним розташуванням комунікаційних стояків, а по-друге, можна спочатку розставити перегородки та передбачувані меблі з урахуванням усіх законів ергономіки.

Другий варіант найпоширеніший сьогодні, оскільки це дозволяє відразу показати потенційному покупцю, візуалізацію його майбутнього житла.


Хороший план – це запорука як фізичного здоров'я, а й фінансового. Красива картинка є дуже сильним аргументом, але головне, щоб вона не приховувала у собі непоправні недоліки проектувальника. Тому, якщо ви перебуваєте на стадії підбору оптимального планування та обмірковуєте можливість її переробки під свої потреби, я рекомендую скористатися унікальною послугою від нашої архітектурної студiї, а саме «Планування за 24 години» або можете замовити нашу технічну консультацію. А якщо ви тільки стали на шлях освоєння професії і хочете самі в усьому розібратися та навчитись, тоді ласкаво просимо до нас у Школу архітектури та дизайну TVOYCREATIVE. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.