4. Визначення бюджету будівництва. Якщо хтось думає, що левова частка виділених коштів йде саме на технічну документацію, а проектувальники купаються у ваннах із золотих злитків і монет - боюся вас засмутити. Рекомендована державою цифра на проектування становить близько 3-5% загальної вартості будівництва. Зрозуміло, що це орієнтовно і більше стосується державних проектних організацій. Імениті архітектурні бюро (повного циклу проектування) зазвичай оцінюють свою роботу 15-17%, середні 7-10%.
Парадокс полягає в тому, що навіть за таких мінімальних розкладів, замовник іноді не може чи не хоче зрозуміти для чого платити "такі великі гроші" і чому проектувальники заломили необґрунтовано високу ціну? Якщо ви теж думаєте, що 3-5% бюджету вашого будівництва це невиправдане марнотратство, запитайте себе: «А скільки коштує ваше життя?». Думаю, той, хто бере на себе відповідальність не за одну, а за десятки та сотні життів, має право отримувати гідну оплату за свою нелегку працю.
5. Досвід та кваліфікація проектувальника. Думаю, з цим все ясно, і роз'яснень не потрібно.
6. І тільки після всіх вищезгаданих пунктів, настає черга безпосередньо роботи архітектора над планами квартир. Тут хочеться наголосити на важливості професії дизайнера інтер'єру, а також розуміння грамотним архітектором проблем наступного етапу, які він може як попередити, так і створити.
Йдеться про можливість планування внутрішнього простору під потреби конкретного замовника. Це можна зробити двома способами – по-перше, передбачити вільне планування квартири зі зручним розташуванням комунікаційних стояків, а по-друге, можна спочатку розставити перегородки та передбачувані меблі з урахуванням усіх законів ергономіки.
Другий варіант найпоширеніший сьогодні, оскільки це дозволяє відразу показати потенційному покупцю, візуалізацію його майбутнього житла.