ПРОЕКТ ДИЗАЙНУ ІНТЕР'ЄРУ

Що робить дизайнер інтер'єру?

У цій статті ми розберемо основні етапи ремонту та обсяг робіт, якими зазвичай займається дизайнер
Людям властиво облаштовувати своє житло, створювати затишок та комфорт, але не всі до кінця розуміють весь спектр завдань, які вирішує дизайнер інтер'єру. Найчастіше, багато хто відмовляється від цих послуг не тільки з метою економії, а навіть за непотрібністю. Чому так, якщо попит на цю спеціальність лише зростає? Невже під час ремонту можна обійтися без дизайнера інтер'єру, і якщо так, тоді які питання залишаться невирішеними чи хто робитиме дизайнерську роботу? Відповіді читайте у цій статті.
Незважаючи на те, що у всіх дизайнерів інтер'єру є якийсь загальний алгоритм роботи, кожен спеціаліст має свої напрацювання і бачення шляху до успіху. Сьогодні я поділюся з вами своїми думками, що ґрунтуються на багаторічному досвіді виконання замовлень проекту інтер'єру, а також реалізації об'єктів «під ключ».
Дизайн інтер'єру - це багаторівнева професія, що впливає як на естетику приміщень, так і на життя мешканців.
Весь процес роботи над дизайном інтер'єру можна поділити на кілька етапів:

Підготовчий етап:

1. Думаю перше, з чого варто розпочати це огляд місця розташування об'єкта. Залежно від густонаселеності району, висоти та віддаленості прилеглих будівель та споруд, орієнтації по сторонах світла, архітектурного образу будівлі в якому безпосередньо знаходиться об'єкт – залежить один із найважливіших параметрів житлових приміщень – інсоляція (попадання прямих сонячних променів у віконні та дверні отвори житлових кімнат) .

2. Огляд квартири зсередини, розуміння загального технічного стану, виявлення всіх недоліків будівельників чи ремонтних бригад попередніх власників (тріщини, намокання, грибок тощо.).

3. Крім поверхового огляду, моя архітектурна освіта дозволяє визначити конструктивну схему будівлі та можливість, при необхідності, демонтажу фрагментів стін або перегородок, а також виконання нових отворів у несучих конструкціях.

4. Наявність інженерних мереж, їх відповідність технічним нормам та правилам, місця введення та можливість перенесення.

5. Отримання відсутніх вихідних даних від замовника та фіксація його побажань стилістики, колірного рішення тощо.

Після того як отримано всі необхідні вихідні дані та проведено огляд приміщення, настає час наступного етапу:

Етап проектування:

1. Обміри

2. Підбір візуального ряду

3. Затвердження замовником конкретного стилю чи образу майбутнього інтер'єру

4. Планування з розміщенням меблів та обладнання

5. План після перепланування з розмірами, прив'язками стін та перегородок

6. План стель із розрізами по ключових ділянках

7. Плани електрики (освітлювальні прилади, вимикачі, розетки)

8. План підлоги з розкладкою матеріалів для підлоги

9. План із позначенням теплої підлоги

10. План з прив'язкою сантехнічного та нагрівального обладнання

11. Розгортки стін санвузла з розкладкою плитки або інших оздоблювальних матеріалів

12. Додаткові розрізи та розгортки приміщень (за потреби)

13. Відомість обробки приміщень

14. Візуалізації приміщень

На цьому стандартна частина роботи дизайнера закінчується та залишається фінальний етап – реалізація проекту інтер'єру.

При необхідності виконати всі роботи «під ключ», починається авторський нагляд (що більшою мірою відповідає за естетику) - підбір елементів електрики, сантехніки, оздоблювальних матеріалів, текстилю, кольорування фарб, отримання необхідних текстур, і паралельно з цим виконується технічний нагляд, що забезпечує правильність виконання всіх стадій робіт та процесів, оформлення договорів у салонах та магазинах, організація логістики поставок оздоблювальних матеріалів (не плутати з будматеріалами, за доставку яких відповідає виконроб), а також меблів та обладнання на об'єкт.
Всім комплексом робіт з дизайну інтер'єру вже багато років займається наша Архітектурна студія. На основі реального досвіду, 2021р. була створена Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, де ми розміщуємо наші спеціалізовані курси для школярів середніх та старших класів, абітурієнтів та студентів профільних вузів, а також для дорослих особистостей, які хочуть самостійно розібратися та опанувати професію дизайнера інтер'єру. До зустрічі!