НАВЧАННЯ ШКОЛЬНИКІВ

Архітектор після 9 класу

У цій статті ми розберемо, чи варто розпочинати професійну підготовку дітей у шкільні роки
З кожним днем все більше батьків звертає увагу на професійну підготовку своїх дітей, не лише для вступних іспитів до ВНЗ, а й для напрацювання практичних знань та умінь ще у шкільні роки. Зрозуміло, що всі ми різні, і діти теж по-різному сприймають нову інформацію – хтось повільніший, хтось швидше. Але є думка, що архітектура – це дуже серйозна сфера, якою варто займатися лише після закінчення загальноосвітньої школи. Чи це так насправді? Давайте розберемося детальніше.
Маючи за плечима двадцять років реального досвіду у сфері архітектури та дизайну, багаторічну практику у власній Архітектурній студії, десять років викладацької роботи хочеться поділитися з вами своїм поглядом на це важливе питання. Я виступаю за архітектуру для школярів, хоча, безумовно, це набагато відповідальніший процес, який багато в чому визначить майбутнє дитини на відміну від особистості, яка вже сформувалася.
До архітектури, як і до праці, потрібно привчати з дитинства.
Мені бачаться 5 основних причин почати вивчати архітектуру після 9 класу, і я не вважаю, що це рано чи безглуздо.

1. Знайомство з професією. Вже на ранньому етапі занурення у професію ви зрозумієте – ваше це чи ні. Перш ніж витрачати чималі зусилля, час та кошти на професію архітектора чи дизайнера, бажано визначитися – на скільки це ваше і чи справді це те, чого ви по-справжньому хочете.

2. Прості завдання доступні школярам середніх та старших класів. Якщо в архітектурній школі підібрано грамотних фахівців, то програму початкової підготовки юних талантів, можна побудувати виходячи з простих і нескладних завдань, при цьому виробляючи у дітей посидючість і акуратний підхід до справи.

3. Додатковий час для напрацювання досвіду. В останні роки, в деяких архітектурних ВНЗ, відбувалося урізання освітніх годинників з профільних предметів. Якщо ця тенденція збережеться, нічого хорошого з цього не вийде, навіть маючи на руках диплом державного зразка. А якщо раптом відбудуться зміни в позитивний бік, і ситуація виправлятиметься, то треба розуміти, що державна освіта дуже інертна і пройде чимало часу, доки буде відновлено втрачену. Поставте собі питання - чи готові ви чекати біля моря погоди?

4. Часткова компенсація недоотриманих знань у ВНЗ. Головною дилемою кожного студента є вибір між регулярним відвідуванням навчальних занять у ВНЗ або пошуком роботи з подальшим набуттям практичного досвіду. Завдяки отриманій, ще в школі, професійній підготовці виконання завдань в інституті прискориться, а значить вивільнюватиметься час для реальної практики.

5. Створення професійного портфоліо. Ще однією проблемою при прийомі на роботу або проходженні практики є досвід. Якщо досвіду немає, те й працювати влаштується дуже і дуже важко. А що казати, якщо вже на першому курсі працювати не те, щоби хочеться, а потрібно, і бажано за фахом. Значить, до цього моменту необхідно мати якісне портфоліо. Де його взяти? Ось тут і спадає на думку думка, що варто почати підготовку заздалегідь – у середніх та старших класах загальноосвітньої школи.


Маючи достатній досвід і відповідально підходячи до справи, адаптуючись до сучасного світу, що швидко змінюється, мені так само, як і багатьом іншим батькам, доводиться вибудовувати власний алгоритм у професійній підготовці своїх дочок. Але я точно знаю, що мої знання можуть допомогти багатьом дітям, а також їхнім батькам, у яких питання якості освіти та пошук професійної школи юного архітектора, не стоїть на останньому місці. Саме тому було створено Школа архітектури та дизайну TVOYCREATIVE, куди я вас запрошую. До зустрічі!
Зареєструйтесь на сайті та отримайте карту професій.
Ви отримуватимете новини та спецпропозиції від нашої школи.
Натиснувши Підписатися, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних та погоджуєтесь з Політика конфіденційності
Email: info@tvoycreative.com

© "TVOYCREATIVE" Токарь Олександр Вiкторович, 2021 Всі права захищені.
Передрук та цитування без дозволу автора - заборонено.